Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8:00 - 16:30
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Přírodní kosmetika
 4. Koloidní stříbro a zlato a jejich použití + luxusní pleťový krém

Koloidní stříbro a zlato a jejich použití + luxusní pleťový krém

AURUM

LUXUSNÍ OMLAZUJÍCÍ PLEŤOVÝ KRÉM

Jedinečná receptura bioaktivního krému Aurum dodává pleti všechny potřebné živiny a přirozenými procesy přispívá k optimální hydrataci, výživě a ochraně. Obsahuje účinné koloidní zlato a stříbro, které východní medicína používá tisíce let k podpoře regeneračních omlazujících a detoxikačních procesů. Blahodárné esenciální oleje nejvyšší kvality dodávají komplexní péči, svěžest a pocit smyslnosti. Nenasycené mastné kyseliny, polyfenoly a vitamíny obsažené ve vzácných olejích dodávají pleti rovnováhu a energii. Udržují ji zářivě hebkou a napomáhají ke zpomalování procesů způsobujících stárnutí. Omlazující krém Aurum vytváří na pleti jemný ochranný film, který ji chrání před nepříznivými vlivy okolního prostředí. Rostlinné výtažky připravené spagyrickými postupy mají energeticky zesílené regenerační a omlazující účinky, zvlášť účinným způsobem podporují elasticitu a zklidňují podráždění pleti. Užívejme bohatství darů přírody v této výjimečné harmonické kompozici.

Použité konzervanty pro bio kosmetiku - benzyl alkohol a kyselina dehydrooctová schválené EcoCert, NaTrue a SoilAssociation, uchovávají krém Aurum v nejvyšší kvalitě po dobu až jednoho roku.

Dermatologicky testováno výhradně na lidech.

Doporučení k aplikaci :

 • Pro mastný typ pleti se doporučuje aplikace na vlhkou tonizovanou pleť.

 • Pro suchý typ pleti se doporučuje aplikace na suchou čistou pokožku.

 

 • Svěřte svoji pokožku úžasné síle spagyrických výtažků z růže a úročníku bolhoje, jejichž náročná příprava umocňuje jedinečnost zážitku a výsledek se dostaví již po 24 hodinách.

 • Potrava (výživa), kterou přijímáme, je pro naše tělo nesmírně důležitá. Proto je tak podstatný její původ a kvalita. Obdobně záleží i na původu a kvalitě pleťových krémů a jiných přípravků, kterými „vyživujeme“ svou pleť.

 • Pokožka těla je vstupní branou, skrze kterou proniká zvenčí všechno dovnitř našeho těla. Co si na pokožku namažeme, projde tedy celým organismem a zejména orgánem, jenž se podílí na odstraňování toxinů z těla - játry. To je důvod, proč byl vytvořen pleťový krém AURUM.

Luxusní omlazující pleťový krém Aurum přirozeným způsobem stimuluje a přispívá k regeneraci pleti, zachovává pokožku pevnou a pružnou a pomáhá zlepšovat a udržovat její elasticitu. Při pravidelném používání rozjasňuje pokožku, posiluje a sjednocuje tonus pleti, zlepšuje její odolnost a tak napomáhá ke zpomalení procesu stárnutí.

Příprava pleťového krému Aurum respektuje citlivé astrologické podmínky a způsoby ručního biodynamického míchání.

Účinnost pleťového krému Aurum je založena na organickém původu, citlivé přípravě všech použitých surovin a jedinečné receptuře. Ingredience pochází z ekologického a biodynamického zemědělství. Ruční biodynamické míchání, nízká teplota a v poslední fázi delší „planetární“ míchání zachovávají vitalitu hotového výrobku. Směs esenciálních olejů růže damašské, jasmínu pravého, pomeranče, grapefruitu, cedru, levandule, ylang-ylangu a pravé vanilky, zároveň zvyšují energetickou frekvenci této bioaktivní emulze. Spagyrické výtažky úročníku bolhoje a růže stolisté umocňují tonizační a regenerační účinnost všech aktivních látek.

 

Vlastnosti jednotlivých ingrediencí:

 • Ledovcová voda AQUA ANGELS pochází z Islandu, kde je nejčistší vzduch na světě. Jejím zdrojem jsou spodní vrstvy islandského ledovce Hafnarfjodur, jehož stáří 30 000 let zaručuje unikátní kvalitu vody, která není zatížena životním prostředím. Její pH 8,8 výrazně přispívá k regulaci hodnoty pH lidského organizmu (7,35-7,45) a působí tak jako přirozený antioxidant.Jedinečně nízká mineralizace 38 mg/l nezatěžuje organizmus.
 • Prickly Pear Seed Oil has a high concentration of Tocopherol (Vitamin E) and essential fatty acids (Linoleic Acid or Omega 6).Opunciový olej má vysokou koncentraci tokoferolů (vitamín E) a esenciálních mastných kyselin (kyselina linolová nebo omega 6). This oil contains more Tocopherol than any other oil available in the beauty care market (almost 150% more Tocopherol than Argan oil). "Tocopherols are molecules with strong antioxidant and free radical scavenging properties."* Tento olej obsahuje více tokoferolů než jakýkoli jiný olej, tudíž má silné antioxidační vlastnosti.Prickly Pear Seed Oil is a potent non-greasy treatment (due to its high level of antioxidant and fatty acids) that is easily absorbed by the skin. Stahuje póry a tím přispívá k sametové textuře pokožky, zabraňuje předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek, zesvětluje pigmentové skvrny a kruhy pod očima.
 • Its high level of essential fatty acids - Oleic (Omega 9) and Linoleic (Omega 6) - associated to powerful antioxidants (such as Tocopherols and Polyphenols) makes this natural beauty oil an essential element for moisturizing, treating, nourishing, conditioning, and protecting your skin, hair, cuticles, and nails.Arganový olej obsahuje esenciální mastné kyseliny - olejovou (omega 9) a linolovou (omega 6),vitamín E- antioxidant s protizánětlivými vlastnostmi, který zabraňuje vysychání pokožky a je účinný proti stárnutí buněk, polyfenoly - kyselinu ferulovou, nejvíce zastoupený polyfenol, velmi účinný při ochraně proti škodlivým účinkům UV paprsků, karotenoidy s vysokou schopnosti eliminovat volné radikály a udržovat pokožku zdravou, steroly, které přispívají k udržení pevnosti buněčné membrány, účinné proti zánětům, které regulují proces látkové výměny v pokožce a zlepšují její hydrataci. Dále pak skvalen, který urychluje hojení a významně působí na regeneraci a ekzémy a další neduhy pokožky. Prodlužuje schopnost pokožky snášet sluneční záření bez poškození.
 • Jojobový olej je nejpoužívanějším olejem v kosmetice, protože je svým složením velmi podobný přirozenému pH lipidové vrstvy pleti, díky tomu je velmi dobře snášen i citlivou pokožkou. Jeho hlavním účinkem je regulace kožního mazu.
 • Olej ze semen granátového jablka má silné antioxidační, hydratační a regenerační účinky. Napomáhá zpomalení procesu stárnutí pleti, zvyšuje její elasticitu, má silně adstringentní, tonizační a zároveň i silné antiseptické a protizánětlivé účinky.
 • Olivový olej obsahuje prospěšné antioxidanty (polyfenoly, lignany a skvalen), mastné kyseliny, vitamíny A, D, E, lecitin, draslík, vápník a železo.
 • Gotu Kola (Pupečník asijský) a v něm obsažené triterpenoidy (asiatikosid) urychluje hojení, stimuluje tvorbu kolagenu a tím zvyšuje pružnost pokožky. Zároveň zlepšuje krevní oběh a má příznivý vliv při žilní a lymfatické nedostatečnosti, také posiluje cévní a vlásečnicové stěny.
 • Růže stolistá je silné tonikum a její účinnost jevědecky prokázána.
 • Atlantské řasy( LaminariaDigitata) přispívají k omlazení kmenových buněk a chrání pokožku před stárnutím. Stimulují také syntézu kolagenu. Mořské řasy obsahují esenciální minerální prvky ve vysoké koncentraci a hrají důležitou roli v mnoha metabolických procesech.
 • Úročník bolhoj má díky vysokému obsahu taninů a saponinů výrazné hojivé a zklidňujicí účinky.
 • Koloidní stříbroje tradičně používáno pro své antimikrobiální a zklidňující účinky.
 • Koloidní zlato zpomaluje oxidační procesy způsobující stárnutí a právě proto jej ve starověku přidávali do elixírů mládí. Podporuje transport kyslíku do horních vrstev pokožky. Tento vzácný kov také podporuje lymfatický systém a krevní oběh, což vede k rychlejšímu odplavování toxických látek z těla i pleti. V koloidní formě se snadno vstřebává do kůže a ovlivňuje ji na buněčné úrovni omlazuje a napravuje oxidační poškození kolagenových vláken a tím působí i proti vráskám.

 

Stříbrné tonikum 250 ml

Čisté koloidní stříbro farmaceutické kvality, koncentrace 15, 25, 40 mg stříbra na 1 kg vody.
Certifikováno podle směrnic EU jako kosmetický produkt u SZÚ viz. sekce certifikace.

Přírodní kosmetický přípravek s obsahem stříbrných částic se širokým spektrem použití. Čistí a regeneruje namáhanou, podrážděnou či problematickou pleť tváře a dekoltu. Napomáhá k získání normálního vzhledu a funkci pokožky. 

Zlaté tonikum 250 ml

Čisté koloidní zlato farmaceutické kvality, koncentrace 20 mg zlata na 1 kg vody.
Ceritifikováno podle směrnic EU jako kosmetický produkt u SZÚ viz. sekce certifikace.
Přírodní kosmetický přípravek s obsahem zlatých částic pro oživení a omlazení pleti. Čistí a regeneruje namáhanou a podrážděnou pleť. Napomáhá ke zklidnění a harmonizaci pokožky. Pro své antioxidační účinky a schopnost přenosu molekul kyslíku přímo do kůže, podporuje obnovu její buněčné struktury. Zvláště vyhledávané pro vyhlazení pokožky a eliminaci vrásek. 

Výroba koloidního stříbra a zlata s certifikátem ČSN EN ISO 22716

Koloidní stříbro a zlato vyrábíme v té nejvyšší kvalitě s garantovanou velikostí částic a možností produkce zadané koncentrace a množství vyráběného koloidu. Prostřednictvím certifikovaných přístrojů probíhá normované uvolňování daného kovu, což vede k vysoce přesným a opakovatelným výsledkům.

Vstupní suroviny

Při výrobě je použita výhradně silně čištěná voda Aqua Purificata s vodivostí 0,1 mikrosiemens. Pro generování koloidů  jsou použity speciální stříbrné a zlaté elektrody SAFINA (ty vykazují čistotu min. 99,99%, se specifickou tvrdostí), které jsou zárukou bezpečnosti a kvality, o čemž svědčí desítky tisíc spokojených uživatelů po celé Evropě.

Čistota

Naše koloidní stříbro a zlato vyrábíme v certifikované laboratoři a před započetím každého výrobního procesu je prováděno důkladné čištění veškerých výrobních zařízení a souvisejících komponentů což je nezbytně nutné k vyrobení pravého a kvalitního koloidu.

Trvanlivost

Koloidní stříbro a zlato je stabilní a použitelné po mnoho měsíců. Stabilizace koloidu je dána především souhlasným elektrickým nábojem na dispergovaných částečkách. Nicméně, přesto lze očekávat, že časem tohoto náboje pozbývá , postupně dochází ke shlukování částic a tím i ke snižování účinnosti. Mělo by být z tohoto důvodu pokud možno používáno čerstvé.
 

Použití

Koloidní stříbro je přírodní antibiotikum, které kromě dětí do tří let může použít každý – čistí a regeneruje problematickou pleť, je vhodné jako obklad na popáleniny, odřeniny nebo na bodnutí hmyzem. Při pocení udrží vaše nohy nebo podpaží v kondici tím, že omezuje tvorbu bakterií a zabraňuje tak nepříjemnému zápachu. Hledáte-li něco na harmonizace celého organismu, doporučujeme vyzkoušet koloidní zlato.

Základem pro uchování a využití všech vlastností koloidního stříbra je skladování v tmavých skleněných lahvích a používání kvalitních výrobků s certifikátem. Použití koloidního stříbra je v České republice možné pouze pro vnější užití. Vnitřní užití je zakázáno předpisy EU, včetně všech informací. Veškeré koloidy tohoto výrobce jsou vyrobeny bez použití jakýchkoli konzervantů z pitné vody a stříbra nebo zlata. Stříbro i zlato je přirozený konzervant.

Nevíte, kde koloidní stříbro koupit? Na našem e-shopu si vyberete z pohodlí domova. Nákup vám navíc dopravce doručí až na zvolenou adresu. Jestliže jste s našimi výrobky spokojení a vyberete si do nákupního košíku zboží za více než 2.000 Kč budete mít od nás dopravu kamkoli po celé České republice zdarma.

Skladování

Pro zachování stříbrné i zlaté substance v jejím optimální stavu pokud možno co nejdéle, musí být bezpodmínečně dodrženo následující:
 • nedávat do blízkosti elektromagnetického pole (vedle elektrického sporáku, TV, lednice atd.),
 • nevystavovat zdroji UV záření ani přímým slunečním paprskům,
 • neuchovávat v lednici, avšak skladovat v chladu a tmě,
 • neskladovat v plastových nebo kovových nádobách, ale používat pouze tmavé skleněné lahve,
 • neředit z důvodu změny koncentrace.

Tmavá láhev

Pokud se připraví koloidní soustava, u níž se má zabezpečit její trvanlivost, je důležité a nutné výsledný produkt chránit.

Částice obsažené v suspenzi se k sobě nepřibližují, protože každá z nich nese pozitivní elektrický náboj (+) a „souhlasné náboje“ se vzájemně odpuzují. Cokoli, co z částice může vypudit její náboj, sníží kvalitu koloidnu v procesu zvaném koagulace. Částice zbavené nábojů se lepí dohromady a vytvářejí hrudkovitá seskupení. Tento proces může vyvolat zejména ultrafialové sluneční záření a také mnohé plasty. Proto je nejlepší skladovat koloidní stříbro a zlato v lahvích z tmavého skla, nejlépe tmavě  hnědé anebo i kobaltově modré barvy. V žádném případě neskladovat třeba v průhledném plastu kde je prakticky koloid velmi rychle znehodnocen.

Naše zboží je certifikováno jako pleťové tonikum. Důvody jsou uvedeny zde.

 • 1999 v nařízení vlády 10/1999 Sb. vydané dne 19.1.1999 bylo KS zařazeno mezi ostatní nepovolené látky a to dokonce do stejné skupiny, jako např. anorganické sloučeniny rtuti nebo dusičnan stříbrný , přestože léčebné účinky koloidního stříbra jsou již dosti dávno známé.
 • 2004 Koloidní stříbro schváleno pouze jako doplněk stravy.
 • 2006 Koloidní stříbro není možno deklarovat jako lék.
 • 2008 V ČR není koloidní stříbro povoleno jako potravinový doplněk.

Naše zboží je a má být proto dodáváno na trh s souladu s Nařízením Evropského parlamentu a rady (ES) č. 1223/2009 ze dne 30. listopadu 2009 o kosmetických přípravcích.

Bakteriologické vyšetření - zjištění antibakteriálního účinku

Certifikáty ČSN EN ISO 22716

Koloidní stříbro

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli


Správným a aktuálním informacím o výrobcích na našich webových stránkách věnujeme maximální péči. Předpisy pro výrobu potravin jsou bohužel neustále aktualizovány, a tak občas dochází ke změnám v uváděném složení potravin, obsahu živin nebo naopak alergenů, dietetických informacích atd.. Vždy byste si měli důkladně prostudovat etiketu na výrobku a nespoléhat se pouze na informace poskytnuté zde na internetových stránkách. Tyto informace jsou výsledkem dlouholeté práce, studia a jsou zde pro všeobecné použití. Mohou být reprodukovány bez předchozího souhlasu společnosti PROUD ZDRAVÍ, za předpokladu řádného uvedení zdroje (https://www.proudzdravi.cz/).

 

Užitečné odkazy

Obchodní podmínkyThePay – Platba24, MojePlatba, eKonto, mPeníze, MONETA, ČSOB, Fio Banka, QR platba, Equa Bank, Bitcoin

Rozvoz 

O nás

Jak nakupovat

Vaše data chráníme

 

 

 

 

Rozvozy

Rozvoz pro Třebíč
Rozvážíme každý den, od pondělí do pátku od 16:00 do 20:00.

Rozvoz pro Střítež, Výčapy, Jaroměřice nad Rokytnou, Moravské Budějovice, Lažínky, Grešlové Mýto, Pavlice, Vranovská Ves, Hostěrady, Olbramkostel, Kasárna, Přímětice, Znojmo
pondělí a středa od 16:00 do 20:00 hod

Podmíny rozvozu
 • Minimální hodnota objednávky pro rozvoz zdarma je 200 Kč.
 • Uzávěrka objednávek je ve 14:00 v den závozu.
 • Objednané zboží, které je skladem, vám dovezeme nejbližší rozvozový den.

Kompletní informace k rozvozu zde.

 

Rychlý kontakt
Logo
8:00 - 16:30
Všechna práva vyhrazena www.proudzdravi.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz